Resultater

Indledende runde:

Type Navn Alder Resultater
Måtte Drenge 2011-2012 2012 - 2011
 Finale
Trampolin Drenge 2011-2012 2012 - 2011
 Finale
Måtte Drenge 2010 2010 - 2010
 Finale
Trampolin Drenge 2010 2010 - 2010
 Finale
Måtte Drenge 2009 2009 - 2009
 Finale
Trampolin Drenge 2009 2009 - 2009
 Finale
Måtte Drenge 2008 2008 - 2008
 Finale
Trampolin Drenge 2008 2008 - 2008
 Finale
Måtte Drenge 2007 2007 - 2007
 Finale
Trampolin Drenge 2007 2007 - 2007
 Finale
Måtte Drenge 2006 2006 - 2006
 Finale
Trampolin Drenge 2006 2006 - 2006
 Finale
Måtte Drenge 2005 2005 - 2005
 Finale
Trampolin Drenge 2005 2005 - 2005
 Finale
Måtte Drenge 2003-2004 2004 - 2003
 Finale
Trampolin Drenge 2003-2004 2004 - 2003
 Finale
Måtte Piger 2011-2012 2012 - 2011
 Finale
Trampolin Piger 2011-2012 2012 - 2011
 Finale
Måtte Piger 2010 2010 - 2010
 Finale
Trampolin Piger 2010 2010 - 2010
 Finale
Måtte Piger 2009 2009 - 2009
 Finale
Trampolin Piger 2009 2009 - 2009
 Finale
Måtte Piger 2008 2008 - 2008
 Finale
Trampolin Piger 2008 2008 - 2008
 Finale
Måtte Piger 2007 2007 - 2007
 Finale
Trampolin Piger 2007 2007 - 2007
 Finale
Måtte Piger 2006 2006 - 2006
 Finale
Trampolin Piger 2006 2006 - 2006
 Finale
Måtte Piger 2005 2005 - 2005
 Finale
Trampolin Piger 2005 2005 - 2005
 Finale
Måtte Piger 2004 2004 - 2004
 Finale
Trampolin Piger 2004 2004 - 2004
 Finale
Måtte Piger 2002-2003 2003 - 2002
 Finale
Trampolin Piger 2002-2003 2003 - 2002
 Finale
Måtte Senior Herre 2001 - 1985
 Finale
Trampolin Senior Herre 2001 - 1985
 Finale
Måtte Senior Damer 2001 - 1985
 Finale
Trampolin Senior Damer 2001 - 1985
 Finale
Måtte Efterskole Drenge 2018 - 2017
 Finale
Trampolin Efterskole Drenge 2018 - 2017
Placering Spring nr. Forening Navn Spring 1 Spring 2 Total
1 60 BS Rasmus Brogaard Kanstrup 8,90 10,30 19,20 Finale
2 58 BS Marcus Koch 8,80 9,50 18,30 Finale
2 59 BS Malthe Smedegaard 9,40 8,90 18,30 Finale
4 61 BS Jacob Kappel 9,50 8,70 18,20 Finale
5 57 BS Oskar Bendixen 9,30 8,70 18,00 Finale
6 45 BS Jakob Peter Engelbrechtsen 8,60 8,60 17,20 Finale
6 56 BS Søren Nøhr 8,50 8,70 17,20 Finale
8 54 BS Casper Fisker Christensen 8,50 8,50 17,00 Finale
9 51 BS Sebastian Falgreen 8,40 8,50 16,90 Finale
9 52 BS Jonas Okkels 8,30 8,60 16,90 Finale
9 53 Aabybro efterskole Kristoffer Henriksen 8,20 8,70 16,90 Finale
12 48 Skyum Idrætsefterskole Mikkel Højer  Nielsen 8,30 8,40 16,70
13 40 BS Thomas Lolholm 8,10 8,50 16,60
14 43 Salling Efterskole Jonas Glintborg 8,30 8,20 16,50
15 41 Salling Efterskole Jonatan  Nørgaard 7,40 8,40 15,80
16 38 Salling Efterskole Markus Bech 7,80 7,90 15,70
17 49 Salling Efterskole Kasper Dahl 7,10 8,40 15,50
18 44 Skyum Idrætsefterskole Emil  Klausen 8,00 7,40 15,40
19 35 Aabybro efterskole Aske  Gude Smith 7,60 7,60 15,20
20 37 Salling Efterskole Emil Thomasen 6,90 8,20 15,10
21 36 Salling Efterskole Magnus Jung 6,70 8,10 14,80
21 39 Salling Efterskole Jeppe Knudsen 6,70 8,10 14,80
23 28 BS Nikolaj Aundal 6,80 7,80 14,60
24 27 Salling Efterskole Mads Svendlund 6,60 7,80 14,40
25 32 BS Thomas Elberg Nielsen 6,00 7,80 13,80
25 34 BS Esben Skov Ravn 5,60 8,20 13,80
27 26 Levring Efterskole Jonas haldrup 6,20 7,40 13,60
28 10 Aabybro efterskole Olliver  Kristiansen 6,40 6,80 13,20
29 13 Aabybro efterskole Asger Stahl  Olesen 6,40 6,60 13,00
30 23 Salling Efterskole Kasper Richard 6,40 6,40 12,80
31 3 Salling Efterskole Axel Frandsen 6,40 6,30 12,70
32 16 BS Elias Steen Lagergaard 6,20 6,40 12,60
33 22 Skyum Idrætsefterskole Eldar  Hadjimuratov 6,40 6,00 12,40
33 25 BS Mathias Hellegaard Rasmussen 5,80 6,60 12,40
33 33 Skyum Idrætsefterskole Søren  Møller 7,20 5,20 12,40
36 4 Salling Efterskole Jonas Kirk 6,20 6,10 12,30
37 5 BS Mathias Rosendahl Jørgensen 6,40 5,80 12,20
37 31 Skyum Idrætsefterskole Mathias  Jakobsen 5,50 6,70 12,20
39 8 Aabybro efterskole Nuunu Nisse Kristoffersen 6,40 5,50 11,90
39 9 Skyum Idrætsefterskole Benjamin Buus  Henriksen 6,40 5,50 11,90
39 24 Skyum Idrætsefterskole Søren Peter Bjerregaard  Dybdal 6,10 5,80 11,90
42 11 Aabybro efterskole Tobias  Aabenhus Jensen 6,10 5,50 11,60
43 14 Skyum Idrætsefterskole Philip Stentoft  Urth 6,00 5,50 11,50
43 20 Skyum Idrætsefterskole Nicklas Nørgaard  Nielsen 6,00 5,50 11,50
45 15 Skyum Idrætsefterskole Rasmus Kold  Pedersen 5,80 5,50 11,30
46 19 Aabybro efterskole Luis  Mathias Lomholt 5,80 5,40 11,20
47 30 Skyum Idrætsefterskole Kristoffer Visnes Holm  Jespersen 5,20 5,50 10,70
48 18 BS Mathias Utoft 5,20 5,40 10,60
49 6 Skyum Idrætsefterskole Victor Ankjær  Kristensen 5,10 5,20 10,30
50 12 Skyum Idrætsefterskole Magnus Højbjerg  Larsen 5,10 5,10 10,20
51 7 Skyum Idrætsefterskole Simon Stentoft  Svenningsen 4,20 5,00 9,20
52 42 BS Mads Rimer 0,00 7,80 7,80
53 29 Skyum Idrætsefterskole Victor Brogaard  Bech 5,50 0,00 5,50
54 1 Skyum Idrætsefterskole Jens Foged  Østergaard 0,00 0,00 0,00
54 2 Salling Efterskole Thomas  Husted 0,00 0,00 0,00
54 17 Salling Efterskole Mathias Birkholm 0,00 0,00 0,00
54 21 Salling Efterskole Asker Frederiksen 0,00 0,00 0,00
54 46 Skyum Idrætsefterskole Frederik Nørgaard  Krog 0,00 0,00 0,00
54 47 BS Jonathan Justesen 0,00 0,00 0,00
54 50 BS Martin Østergaard Villumsen 0,00 0,00 0,00
54 55 Aabybro efterskole Jeppe Mogensen 0,00 0,00 0,00
 Finale
Måtte Efterskole Piger 2018 - 2017
 Finale
Trampolin Efterskole Piger 2018 - 2017
 Finale
Måtte Master 1984 - 1969
Trampolin Master 1984 - 1969

Stævneansvarlig:
Peter Mølgaard
E-mail: molgaardpeter@gmail.com
Gymnastikansvarlig:
Michael Andersen
E-mail: michael@springholdet.dk